Fontánu Družba spustia po rozsiahlej obnove budúci rok na jar

1001

Fontánu Družba na Námestí slobody v Bratislave spustia po rozsiahlej rekonštrukcii budúci rok na jar. Stane sa tak po 16 rokoch, počas ktorých bola najväčšia fontána na Slovensku vypustená. Informovali o tom z Metropolitného inštitútu Bratislavy.

„Rekonštrukcia fontány bude dokončená v najbližších mesiacoch a voda v Družbe začne prúdiť od nadchádzajúcej jarnej sezóny,“ spresnili z inštitútu. Aktuálne sa kladie žulová dlažba v bazénoch fontány a následne sa po obvode fontány vyleje unikátne terrazzo. Nahradí pôvodnú popraskanú žulovú dlažbu.

„V priebehu leta sa upravili bazény fontány, nanovo sa vybudovala betónová konštrukcia, šachty, žľaby aj hydroizolácia. V rámci obnovy sa odstránil obvodový múr bazénov, vďaka čomu bude po ukončení rekonštrukcie fontána prístupnejšia, aby do nej mohli ľudia počas horúcich letných dní vojsť a ochladiť sa,“ informoval MIB. Obnovia aj plastiku Lipový kvet uprostred fontány.

Námestie slobody spolu s fontánou prechádzajú po vyše 40 rokoch prvou komplexnejšou rekonštrukciou. Práce sa začali minulý rok v novembri.

Zdroj: TASR; Foto: Metropolitný inštitút Bratislavy www.mib.sk