Hartmut Tautz Memorial: Prežite príbeh chlapca, ktorý zahynul pri úteku za slobodou

2305

V sobotu 6. augusta 2022 o 17:00 neďaleko pamätníka Hartmuta Tautza na Kopčianskej ulici v Bratislave spustíme špeciálne podujatie ku geokešingovej hre s názvom Hartmut Tautz Memorial.

„Na chvíľu vás vrátime do minulosti, kde prežijete tragický osud 18-ročného chlapca, ktorého v roku 1986 pri pokuse o útek za slobodou roztrhali psy pohraničnej stráže. Stretnete množstvo postáv a zažijete situácie, ktoré vám pripomenú, akú hodnotu má sloboda,“ hovorí župan Juraj Droba. Mladý nemecký emigrant sa večer 8. augusta 1986 pokúsil o útek z Petržalky do Rakúska. Po prekonaní ženijno-technických zátaras ho tesne pred vstupom na rakúske územie napadli špeciálne vycvičené vlčiaky Pohraničnej stráže ČSSR. Mladý muž zraneniam podľahol. Jeho príbeh je mementom hrôz, ktoré totalitný režim spôsobil.

Hartmut Tautz Memorial

Pred rokom sme vytvorili geokešingovú hru Hartmut Tautz Memorial, ktorá vás prevedie príbehom mladého utečenca z NDR. Jej absolvovanie bude pokračovať výkladom odborníka na železnú oponu Petra Mikleho z Ústavu pamäti národa. Priblíži osudy Hartmuta Tautza a ukáže vám miesta, kde sa táto tragická udalosť odohrala. Počas výkladu budete môcť vidieť unikátne fotografie z vyšetrovania.

  • Kedy: sobota 6. augusta 2022
  • Začiatok hry: 17:00 hod.
  • Začiatok prednášky: 17:40 hod.
  • Kde: Pamätník Hartmuta Tautza, koniec Kopčianskej ulice v Petržalke (blízko hraníc s Rakúskom)
  • GPS súradnice: 48.10370987669687, 17.084251083014582

Nedávno sme osadili novú informačnú tabuľu

Na Kopčianskej ulici v Petržalke sme k hre umiestnili informačnú tabuľu. Nachádza sa vedľa cykloodpočívadla neďaleko hranice s Rakúskom. Na tabuli nájdete prehľadný návod s QR kódmi, ako si stiahnuť aplikáciu do vášho telefónu a spustiť geokešingovú hru.

Pokiaľ nemáte stiahnutú aplikáciu pre Geocaching a WhereIGo, môžete tak urobiť pred začatím samotnej hry alebo priamo na mieste, kde sme osadili prehľadnú informačnú tabuľu s QR kódmi, prípadne vám s jej nainštalovaním na mieste pomôžeme.

  • Ak máte mobilný telefón s Androidom stiahnite si tieto dve aplikácie, kliknutím na nasledujúce odkazy: Geocaching a WhereIGo
  • Ak máte iPhone stiahnite si tieto dve aplikácie, kliknutím na nasledujúce odkazy: Geocaching a WhereIGo