Hlavné mesto pracuje na obnove Sadu Janka Kráľa

1556

Hlavné mesto Bratislava intenzívne pracuje na obnove Sadu Janka Kráľa. Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, mnohé stromy v Sade Janka Kráľa sú, aj kvôli dlhodobo zanedbávanej údržbe, v zlom stave.

Viaceré stromy trápia hlboko otvorené dutiny na kmeni alebo kostrových konároch, preschnutie koruny, hubové ochorenia či parazity. Takto poškodené stromy zároveň predstavujú bezpečnostné riziko pre svoje okolie.

Práve preto postupne zabezpečuje hlavné mesto dôležité zdravotné a bezpečnostné zásahy a do roku 2022 ošetria v tomto parku všetky dreviny, ktoré to potrebujú.

Obnova Sadu Janka Kráľa sa však nekončí pri orezoch. Aby si tento jedinečný zelený priestor Bratislavčania plnohodnotne užili, v rámci projektu revitalizácie Sadu Janka Kráľa budú postupne pokračovať rekonštrukciou lavičiek, zverokruhov, osvetlenia, chodníkov a fontány v parku.

Staráme sa o bezpečnosť v Sade Janka Kráľa

Pracujeme na obnove Sadu Janka Kráľa 🌳Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, mnohé stromy v Sade Janka Kráľa sú, aj kvôli dlhodobo zanedbávanej údržbe, v zlom stave. Viaceré stromy trápia hlboko otvorené dutiny na kmeni alebo kostrových konároch, preschnutie koruny, hubové ochorenia či parazity. Takto poškodené stromy zároveň predstavujú bezpečnostné riziko pre svoje okolie. Práve preto postupne zabezpečujeme dôležité zdravotné a bezpečnostné zásahy a do roku 2022 ošetríme v tomto parku všetky dreviny, ktoré to potrebujú. Obnova Sadu Janka Kráľa sa však nekončí pri orezoch. Aby sme si tento jedinečný zelený priestor plnohodnotne užili, v rámci projektu revitalizácie Sadu Janka Kráľa budeme postupne pokračovať rekonštrukciou lavičiek, zverokruhov, osvetlenia, chodníkov a fontány v parku.Prosíme Vás preto o trpezlivosť pri dočasných obmedzeniach, ktoré tieto práce prinášajú a tiež o opatrnosť najmä vo veternom počasí.

Uverejnil používateľ Bratislava – hlavné mesto SR Nedeľa 5. júla 2020

Zdroj: Bratislava – hlavné mesto SR