Ihriská a športoviská spestria Vianoce klientom zariadení sociálnych služieb

771

Bratislavská župa vybuduje v šiestich zariadeniach sociálnych služieb nové bezbariérové ihriská, malé športoviská a mini telocvične. Financované budú z peňazí pripravených na tento rok pre rôzne športové aktivity a podujatia, ktoré sa však z dôvodu pandemickej situácie nemohli realizovať.

„Nielen nám všetkým, ale aj klientom zariadení sociálnych služieb sa v priebehu pár dní zmenil život. Majú obmedzené aktivity a pohyb mimo areál, ihriská a športoviská sú preto skvelým spôsobom, ako im spríjemniť  voľný čas.  S príchodom teplejšieho počasia ich budú čakať nové petangové ihriská, bezbariérové inkluzívne ihriská šité na mieru klientom s poruchou autistického spektra, komunitné športoviská či zmodernizovaná mini telocvičňa pre seniorov.  A keď sa podarí dostať pandémiu pod úplnú kontrolu, viem si predstaviť aj vzájomné návštevy klientov a menšie súťaže medzi zariadeniami,“ ozrejmil krok Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Športoviská a ihriská sa budú nachádzať priamo v areáloch zariadení sociálnych služieb. Otvárať sa začnú postupne. Mini telocvičňa je už pre seniorov v DSSaZpS Rača k športovaniu pripravená.  Ostatné, exteriérové ihriská a športoviská, budú môcť klienti využívať s príchodom jari. Celkové náklady na realizáciu sa pohybujú na úrovni 17 tisíc eur. BSK každoročne vo svojich zariadeniach organizuje pre klientov rôzne športové podujatia, nakoľko práve šport má veľa pozitív – upevňuje priateľstvá, odbúrava stres, je prostriedkom regenerácie a aktívneho oddychu.