Ikonická budova Propelleru je na prenájom

1375

Kaviareň s poskytovaním služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, nefajčiarskeho typu, s otváracou dobou do 22.00 hod. Tak je definovaný účel nájmu ikonickej budovy na Rázusovom nábreží, známej ako Propeller. Prenájom budovy schválili staromestskí poslanci na septembrovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Legendárna budova zastávky výletného plavidla, ktorú aj s jej dvojičkou na náprotivnom, brehu Dunaja vytvoril známy slovenský architekt Emil Belluš v 30. rokoch 20. storočia, prešla vlani vydarenou rekonštrukciou. Interiér je vybavený s rešpektom k autorovi v duchu funkcionalizmu.

Chvíľu fungovala ako kaviareň, po vypuknutí koronakrízy sa tu pripravovalo menu pre staromestských seniorov. Počas krátkeho uvoľnenia opatrení v lete fungovala ako ostrov kultúry v rámci Staromestského kultúrneho leta na nábreží 2020.

Budova s rozlohou 69,27 m2 má špecifické podmienky prenájmu, nájdete ich na https://bit.ly/2FIip3d

Minimálna cena mesačného nájomného bola stanovená na 12 €/m2, nájomná zmluva bude uzavretá na dobu určitú – na 1 rok. Súťažné návrhy môžu záujemcovia podávať do 6. 11. 2020 do 12.00. Výsledky budú zverejnené do 20. 11. 2020.

Skúsite to?

Zdroj: Staré mesto