Iniciatíva župy priniesla úspech. Dopravcovia Arriva a Slovak Lines sa dohodli na spolupráci formou subdodávky

2285

„Pre všetkých cestujúcich obyvateľov kraja mám dobrú správu. Spoločnosti Arriva a Slovak Lines sa dohodli na spolupráci, vďaka ktorej vo veľmi krátkom čase dôjde k plnému obnoveniu prímestskej autobusovej dopravy. Veľmi sa teším, že naša iniciatíva dostať za jeden rokovací stôl nového a predchádzajúceho dopravcu, viedla k úspešnému záveru. Arriva naďalej ostáva dopravcom poskytujúcim služby pre samosprávny kraj. Slovak Lines bude formou subdodávky poskytovať svoje kapacity na vybraných linkách,“ vyhlásil župan Juraj Droba.

Od polovice novembra zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji spoločnosť Arriva. Pôvodnému dopravcovi totiž skončila zmluva a nový dopravca musel po prvýkrát v histórii kraja vzísť z otvorenej súťaže. Nástup nového dopravcu však sprevádzali rozsiahle výpadky spojov. Dôvodom bol nedostatok vodičov.

„Ďakujem všetkým za trpezlivosť. Máme za sebou tri týždne krízového manažmentu v plnom nasadení kolegov z nášho úradu a Bratislavskej integrovanej dopravy. Ukázali sme, že aj najťažšie problémy sa dajú vyriešiť,“ dodal Juraj Droba.