Juraj Droba na rokovaní riaditeľov stredných škôl: Napriek kríze pokračujeme v investíciách

795
Porada riaditeľov stredných škôl
Porada riaditeľov stredných škôl

Čaká nás náročné obdobie, pretože kvôli rozhodnutiam vlády prídu samosprávy o nemalé finančné prostriedky. Dôsledkom toho budeme musieť obmedziť niektoré rozvojové aktivity. Rovnako sa budeme musieť vysporiadať s nárastom cien energií. Snažíme sa vyrokovať čo najlepšie ceny pre všetky organizácie,“ uviedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba na rokovaní riaditeľov stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK dňa 28. februára 2023.

Dopad na rozpočet budú mať aj obedy zadarmo, ktoré majú začať fungovať od 1. 5. 2023. Napriek tomu župa plánuje ponechať väčšinu benefitov pre školy aj v tomto kalendárnom roku. Zachované ostanú aj koncoročné odmeny pre učiteľov.

Určite budeme pokračovať v investíciách do školskej infraštruktúry, a to najmä do centier odborného vzdelávania a prípravy (COVP). Na stole máme zámer výstavby bytov pre učiteľov. V neposlednom rade budeme modernizovať vybavenie škôl a rekonštruovať areály,“ spresnil Droba.

Juraj Droba, predseda BSK

V minulom volebnom období sa župa sústredila na stabilizáciu školstva – podporu zamestnancov, zvýšenie záujmu o študijné odbory, vybavenie škôl ako aj dobiehanie modernizačného dlhu. V tomto volebnom období bude župa optimalizovať existujúcu sieť škôl, školských zariadení a odborov.

Aktuálnou témou je duševné zdravie detí. „Chceme aktívne prispieť k riešeniu tohto problému, a to najmä v spolupráci s odborníkmi i neziskovým sektorom. Našim cieľom je, aby sa mladí ľudia mali na koho obrátiť, aby vedeli, že pomoc existuje,“ uzavrel župan Juraj Droba.

Od 1. marca sa ujímajú funkcií traja noví riaditelia. Ing. Ivana Lukačovičová bude viesť SOŠ automobilovú a podnikania v Senci. Ing. Petronela Jeckelová bude riaditeľkou na Spojenej škole na Tokajíckej 24 v Bratislave. Opätovne zvolená bola súčasná riaditeľka Školského internátu na Trnavskej ceste 2 v Bratislave, Mgr. Magdaléna Eliášová.

Juraj Štekláč, podpredseda BSK

Viac fotografií nájdete v galérií na Flickr.com