Karlova Ves počas leta opraví viaceré chodníky a cesty

443
Významnú časť komunikácie opravujú aj v Líščom údolí medzi poliklinikou a Botanickou ulicou
Významnú časť komunikácie opravujú aj v Líščom údolí medzi poliklinikou a Botanickou ulicou

Rozsiahla oprava je naplánovaná napríklad na Tilgnerovej pred školou smerom k električkovej radiále. K rekonštrukcii chodníkov pristúpia aj na miestach, ktoré označili imobilní obyvatelia za najviac problematické.

  • Pred Spojenou školou Tilgnerova 14 opravia súvislý úsek od priechodu pre chodcov k hlavnému vchodu v rozsahu vyše 300 metrov štvorcových. Na chodníku sa v súčasnosti nachádza sieťový rozpad a prepadnuté úseky, v dôsledku ktorých sa tam počas dažďov vytvárajú veľké mláky. Výškovo upravia aj dažďový vpust, aby mala voda kam odtekať.
  • V pešej zóne medzi Pribišovou a Majerníkovou odstránia na viacerých miestach zlomy a prepady. Niektoré úseky na tomto chodníku sa stali nočnou morou pre ľudí pohybujúcich sa na invalidnom vozíku. Štrbiny a nerovnosti zahladia, v prípade potreby aj vyspádujú.
  • Významnú časť komunikácie opravujú aj v Líščom údolí v úseku medzi poliklinikou a Botanickou. Ide o štyri úseky, kde sa komunikácia prepadáva po starých rozkopávkach alebo zle zhutnenom podloží. Oprava komunikácie v danom úseku bude v režime polovičného profilu, aby bola zabezpečená prejazdnosť ulice.

Zdroj: Karlova Ves