Karlova Ves pomôže seniorom, ktorí sa nevedia prihlásiť na očkovanie

1551

Bratislavská mestská časť Karlova Ves pomôže seniorom, ktorí nemajú doma počítač či nevedia pracovať s technológiami, zaregistrovať sa na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Karloveskí seniori, ktorých je viac ako 6000, sa môžu so žiadosťou o registráciu obrátiť v pracovných dňoch na linku miestneho úradu 0940 634 198.  

Pracovník miestneho úradu po prijatí telefonátu od dôchodcu a po prejavení záujmu o očkovanie zadá jeho údaje do štátom spustenej čakárne na očkovanie. „Čoraz častejšie sa nám ozývajú naši starší obyvatelia, ktorí nás prosia o pomoc. Nevedia sa dovolať na štátnu telefónnu linku, ktorá je určená na registráciu očkovania. Mnohí z nich nemajú doma počítač,“ priblížila karloveská starostka Dana Čahojová.  

Národné centrum zdravotníckych informácií v stredu 17. 3. spustilo prihlasovanie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prostredníctvom tzv. čakárne. Jej cieľom je zabrániť predbiehaniu sa záujemcov a „boju“ o očkovacie termíny. Nový formulár je určený zatiaľ pre štyri skupiny stanovené vyhláškou ministerstva zdravotníctva, teda pre ľudí starších ako 60 rokov a špeciálne skupiny ľudí, ako sú zdravotníci, terénni sociálni pracovníci či policajti. Záujemca si môže vybrať preferované miesto na očkovanie. Formulár je dostupný na https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia

 Zdroj: TASR