Karlova Ves si zobrala miliónový úver na rekonštrukciu škôl i ciest

1055

Vyše milióna eur, ktoré  bratislavská Karlova Ves prijala prostredníctvom bankového úveru, použije mestská časť na rekonštrukciu cestných komunikácií a školských objektov. Samospráva o tom informovala v súvislosti s úverovou zmluvou na 1.072.000 eur, ktorá vo štvrtok (21. 4.)  nadobudla platnosť. Kontrakt je zverejnený v centrálnom registri zmlúv.

„Finančné prostriedky investujeme do rekonštrukcií komunikácií na Perneckej, Púpavovej, Mokrohájskej ulici a na projektové dokumentácie v prípade komunikácie Vretenová a Sološnická,“ uviedol hovorca mestskej časti Branislav Heldes, ktorý konkretizoval aj použitie úverových zdrojov na obnovu školských zariadení.

„Pôjde o rekonštrukcie elektroinštalácie v materských školách na Adámiho a Borskej ulici i rozšírenie kapacít škôlky na Kolískovej ulici. Spojenú školu na Tilgnerovej ulici čaká rekonštrukcia elektroinštalácie a revitalizácia dvora a v ZŠ Karloveská pribudne nové multifunkčné ihrisko,“ priblížil Heldes účelové použitie prostriedkov. Úver schválili poslanci Karlovej Vsi na rokovaní miestneho zastupiteľstva v decembri 2021.

Zdroj: TASR