Karlova Ves začala s rekonštrukciou areálu na Fadruszovej

676

Karlova Ves aj v tomto roku investuje do svojich škôl a školských areálov. Či už je reč o Materskej škole na Kolískovej a Základnej škole A. Dubčeka, kde na oboch budovách prebieha hĺbková rekonštrukcia. Na Materskej škole na Majerníkovej 60 sa zas opravuje strecha aj nové ihrisko pre škôlkarov a na Základnej škole Karloveská 61 pripravujú nové multifunkčné ihrisko.

Ak však niekto čakal na rekonštrukciu celého areálu, tak to boli prváci a druháci zo Spojenej školy na Tilgnerovej, ktorí navštevujú jej časť na Fadruszovej ulici. Práve tu sa začali práce na školskom dvore, kde by mal nájsť svoje miesto aj malý amfiteáter.

„Pokračujeme v rozsiahlej obnove a modernizácii areálov našich škôl a škôlok. Na rade je teraz areál na Fadruszovej. Prejde veľkou omladzovacou kúrou, ktorá z neho urobí moderné a hlavne bezpečné miesto pre našich prvákov z Tilgnerovej,“ informoval vicestarosta Karlovej Vsi Braňo Záhradník. Príprave projektu predchádzali konzultácie s riaditeľkou školy. Malí školáci by tak už počas jesenných mesiacov mohli naplno využívať moderné vonkajšie priestory svojej školy.

Zdroj: Karlova Ves