Každý týždeň iný zážitok: Spoznajte Sokoliarsky dvor Astur

1720

Magické kulisy hradu Červený Kameň sú ako stvorené na sokoliarstvo. Virtuálne vás prevedieme obľúbeným Sokoliarskym dvorom Astur a dúfame, že sa tam čoskoro uvidíme aj naživo.

Snáď nám okolnosti už toto leto dovolia cestovať a spoznávať zaujímavé miesta v regióne. Obľúbený je aj krásny hrad Červený Kameň. Možno ste však nevedeli, že jednou z jeho atrakcií je aj rodinné sokoliarstvo. Má jednu z najväčších kolekcií dravých vtákov na Slovensku – približne 80 dravcov od maličkej sovičky kuvika až po veľkého orla. Sokoliarsky dvor Astur sa venuje aj vzdelávaniu mládeže na školách, organizuje krúžok sokoliarstva a ornitológie, v letných mesiacoch sokoliarsky tábor. V mini zoo sa stará o veľkú rodinu voľne žijúceho králika divého, krkavce, bažanty, straku či holuby. Sokoliari ošetrujú poranené dravce a po rehabilitácii ich vypustia späť do prírody. Sezóna v sokoliarni a mini zoo sa začína obvykle v máji.

Ak by ste chceli Sokoliarsky dvor Astur podporiť, môžete si kúpiť darčekové poukážky a stať sa pod vedením profesionálov „sokoliarom“. Kontakt: astur@astur.sk, +421 949 459 209.

Zdroj: Facebook Travel Malé Karpaty