Koncerty klasickej hudby pre seniorov

1172

Hlavné mesto Bratislava organizuje koncerty klasickej hudby pre seniorky a seniorov v mestských zariadeniach.

Prvý koncert zorganizovalo mesto v spolupráci s Viva MUSICA! a Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom pri Dome tretieho veku v Petržalke, na ktorý prijala pozvanie aj prezidentka Slovenskej republiky, pani Zuzana Čaputová.

Hlavným cieľom je priniesť kvalitné umenie, potešenie a spestrenie priamo do ich domova práve v dňoch, keď sú izolovaní od vonkajšieho sveta a odlúčení od svojich blízkych.

Koncerty sú zároveň aj odmenou a poďakovaním pre neúnavne pracujúci personál týchto zariadení. Práve oni – sociálne pracovníčky a pracovníci, opatrovateľky a opatrovatelia, ošetrovateľky a zdravotné sestry, kuchári, upratovačky a riaditeľky zariadení pre seniorov sú dnes našimi hrdinami.

Pre seniorky a seniorov v mestských zariadeniach organizujeme koncerty klasickej hudby

Pre seniorky a seniorov v mestských zariadeniach organizujeme koncerty klasickej hudby 🎶Dnes sme zorganizovali prvý koncert v spolupráci s Viva Musica! a BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pri Dome tretieho veku v Petržalke, na ktorý prijala pozvanie aj prezidentka Slovenskej republiky, pani Zuzana Čaputová. Našim cieľom je priniesť kvalitné umenie a potešenie priamo do ich domova práve v dňoch, keď sú izolovaní od vonkajšieho sveta a odlúčení od svojich blízkych. Verím, že koncerty našim seniorom v týchto ťažkých časoch prinesú chvíľu radosti a budú spestrením ich dní. Koncerty sú zároveň aj odmenou a poďakovaním pre neúnavne pracujúci personál týchto zariadení. Práve oni – sociálne pracovníčky a pracovníci, opatrovateľky a opatrovatelia, ošetrovateľky a zdravotné sestry, kuchári, upratovačky a riaditeľky zariadení pre seniorov sú dnes našimi hrdinami. Za mesto stoja v prvej línii, a za ich obetavosť a ochotu im patrí moja vďaka.

Uverejnil používateľ Matúš Vallo má rád Bratislavu Pondelok 27. apríla 2020

Zdroj: FB