Konventná ulica je prvá rekonštruovaná časť zóny Panenská a okolie

1145
Zdroj: Martin Gajdoš pre Staré Mesto
Zdroj: Martin Gajdoš pre Staré Mesto

V máji sa začala komplexná rekonštrukcia Konventnej ulice. Ide o prvú časť veľkého projektu Starého Mesta – revitalizácie rozsiahlej zóny Panenská a okolie. Projekt bol vypracovaný na základe rozsiahlej participácie s obyvateľmi tejto lokality a aktérmi v území. Dotknuté územie je ohraničené ulicami Palisády, Pilárikova a Svoradova, a tiež Hodžovým námestím. Riešené územie zahŕňa ulice Panenská, Podjavorinská, Štetinova, Zochova, Kozia, Lýcejná, Konventná a Svoradova.

„Historické centrá všetkých starých miest majú kamenné dlažby, nie asfalt, či betónovú dlažbu. Kamenné kocky sú vodopriepustné a pozitívne pôsobia aj ako riešenie pre zadržiavanie vody v teréne na rozdiel od asfaltu a sú krásne. Preto meníme asfalt a betón za žulu a Starému Mestu dávame kvalitné kamenné povrchy verejných priestorov,“ uviedla Zuzana Aufrichtová.

Zdroj: Martin Gajdoš pre Staré Mesto
Zdroj: Martin Gajdoš pre Staré Mesto

„Dizajnmanuál k vizuálu tejto štvrte začal vznikať ešte minulé volebné obdobie. Vznikol v spolupráci s OZ Punkt a participácii s obyvateľmi. Mestská časť Staré Mesto pristupuje v tomto období aj k samotnej realizácii. Momentálne prebieha komplexná rekonštrukcia Konventnej ulice, vrátane inžinierskych sietí. Postupnou úpravou by mali prejsť aj ostatné ulice, všetko však bude závisieť od rozpočtu Starého Mesta,“ priblížil poslanec Starého Mesta Martin Gajdoš.

Zdroj: Martin Gajdoš pre Staré Mesto, Staré Mesto-srdce Bratislavy