Kuchajda sa zmenila na malý Vietnam

816

Kuchajda sa počas víkendu zmenila na malý Vietnam. Obyvatelia vietnamského pôvodu už generácie neodmysliteľne patria k Bratislave. Tí starší sa narodili ešte v Ázii a v Bratislave našli svoj nový domov, tí mladší už sa cítia doma najmä medzi nami. No a obe generácie zorganizovali v Bratislave na Kuchajde Dni Vietnamu, teda festival oslavujúci vietnamskú kultúru a vietnamsko- slovenské vzťahy.

„Priatelia z vietnamskej komunity aj s podporou našej mestskej časti pripravili krásne popoludnie, v rámci ktorého sme mohli nahliadnuť do zvykov a tradícií tejto krajiny, prejsť sa autentickou vietnamskou uličkou a vychutnať si tradičnú národnú kuchyňu či pútavú kultúru,“ priblížila mestská časť na sociálnej sieti.

Dni Vietnamu sa na Kuchajde konali po prvýkrát a na festival sa prišlo pozrieť naozaj veľa ľudí. Festival priniesol naozaj bohatý program. Okrem hudobného aj vizuálneho predstavenia, aj autentickú vietnamskú uličku plnú jedla, interaktívne aktivity, šport, premietanie filmu, či prehliadku národného odevu Áo Dai, teda dlhých šiat, ktoré existujú of úplných počiatkov Vietnamu a nosia sa dodnes.

Zdroj: Bratislava – Nové Mesto