Lamač má nové nabíjacie stanice pre elektromobily!

1120

Mestská časť Lamač má dve nové nabíjacie stanice pre elektromobily vybudované na parkovisku na Malokarpatskom námestí. A budú pribúdať ďalšie! Prevzal ich starosta mestskej časti Lukáš Baňacký so zástupcami spoločnosti Západoslovenská energetika a.s.

,,Vnímame, že vozidlá s elektrickým pohonom zatiaľ využívajú obyvatelia rodinných domov, čo je pochopiteľné, keďže motoristom z bytových domov doposiaľ chýbala potrebná infraštruktúra. To sa začína meniť a prvé štyri miesta sú obyvateľom od tejto chvíle k dispozícii. Zároveň pripravujeme ďalšie parkovacie miesta, kde budú postupne vybudované elektronabíjacie stanice,“ povedal starosta.

Nabíjacie stanice pre elektromobily boli na Malokarpatskom námestí vybudované ako jedny z 55 nabíjacích staníc na území Bratislavy realizovaných v rámci medzinárodného projektu URBAN-E s podporou Európskej komisie. Dlhodobým cieľom mestskej časti Bratislava–Lamač, ku ktorého splneniu má vybudovaním elektronabíjacích staníc bližšie, je dosiahnutie stavu, kedy budú v rámci dopravy poskytované čo najlepšie podmienky pre chodcov, cyklistov, mestskú hromadnú dopravu, ako aj pre využívanie elektromobilov.

Zdroj: Lamač