Lanovka na Kamzík v Novom Meste začne premávať v sobotu

951

Sedačková lanovka premávajúca medzi Železnou studničkou a Kamzíkom v bratislavskom Novom Meste začne premávať až v sobotu 3. decembra. Mestská časť o tom informuje na svojom webe. „Obnovenie premávky novomestskej lanovky, ktorá bola dočasne prerušená z dôvodu druhej fázy rekonštrukcie, sa z technických príčin posúva na 3. decembra,“ konštatuje samospráva. Pôvodne mala lanovka začať premávať vo štvrtok.

Rekonštrukcia strechy hornej stanice lanovky je ukončená, práce v priestoroch miestnej reštaurácie pokračujú, nemajú však vplyv na premávku samotnej lanovej dráhy.

Lanová dráha premáva celoročne v dňoch štvrtok až nedeľa a v dňoch spadajúcich na sviatky, dni pracovného pokoja, pamätné dni a počas letných školských prázdnin v dňoch utorok až nedeľa v čase od 10:00 hodiny do 18:00 hodiny v intervale každú celú hodinu  (s výnimkou nepriaznivého počasia).

Lanovka je unikátom nielen tým, že po uzatvorení sedačkovej lanovky Dedinky – Geravy v septembri 2009 sa lanová dráha Železná studnička – Kamzík stala poslednou svojho typu na území Slovenska. V rámci celého Československa ide dokonca o jedinú existujúcu dvojsedačkovú lanovku z produkcie bývalej TRANSPORTY Chrudim. Unikátom je aj svojou spoľahlivosťou. Do dnešného dňa sa nej nestala ani jedna porucha, pri ktorej by nebol možný dojazd cestujúcich do staníc. Viac informácií o novomestskej sedačkovej lanovke nájdete TU.

Zdroj: Bratislava – Nové Mesto