Aktualizované: Prednostné nakupovanie pre seniorov. Lidl a Tesco upravujú otváracie hodiny

49994

Okrem toho, že predajne obchodných reťazcov zaviedli prednostné nakupovanie pre seniorov v súvislosti s epidémiou rozhodli sa aj zmeniť otváracie hodiny vo svojich prevádzkach.

Hypermarkety Tesco budú otvorené od 7.00 h do 21.00 h a menšie predajne od 7.00 h do 20.00 h. V predajniach Lidl sa bude predávať v čase od 7.00 h do 20.00 h. Otváracie doby platia pre každý pracovný deň, aj počas víkendov. Zároveň obchodné reťazce budú mať viac času na dopĺňanie zásob a dezinfekciu obchodov.

Obchodné reťazce myslia aj na tých najzraniteľnejších! Lidl Slovensko, Kaufland, Billa a Tesco Stores SR v súvislosti s epidémiou zavádzajú prednostné nakupovanie pre seniorov. Lidl a Kaufland každý deň v čase od 13:00 do 14:30 vo všetkých predajniach. Billa každý deň v ranných hodinách od 8.00 do 9.00 a Tesco každý pracovný deň od 9.00 do 10.00.

Zároveň vyzývajú, aby boli ľudia ohľaduplní a chránili seba aj svojich najbližších. Ak nepatríte do tejto skupiny a nákup si viete vybaviť aj v iných časoch, tak to skutočne zvážte a naplánujte si svoj nákup na iný čas. Tento krok vnímame ako veľmi pekné gesto a k podobnému opatreniu možno pristúpia aj ďalšie obchodné reťazce.

Zdroj: FB