Malacky: Prvé jednosálové kino na Slovensku s laserovým projektorom

1253
Zdroj: Malacky

Po tom, čo na jeseň minulého roka dostalo malacké kino Záhoran novú zvukovú techniku, tento rok v ňom zrevitalizujú aj obrazovú technológiu. „Namiesto zastaranej premietačky prichádza najmodernejšia laserová technika. V kombinácii s novým premietacím plátnom bude mať divák ku kvalitnému zvuku aj rovnako kvalitný obrazový zážitok,“ oznamuje mesto na svojom webe.

Okrem vlastných zdrojov vo výške 45.000 eur mohlo mesto na jeho inštaláciu použiť aj dotáciu 40.000 eur z Audiovizuálneho fondu (AvF).

„Som rád, že sa to podarilo. Hoci premietaciu techniku diváci nevidia, je srdcom kina a bez nej by nemohlo fungovať. Želám si, aby sa k nám po uvoľnení pandemických opatrení vrátili vďační diváci,“ hovorí primátor mesta Juraj Říha. Osobne si prezrel aj podkrovné priestory kina a približuje ďalšie plány: „V kine ešte nekončíme. Pripravujeme rekonštrukciu strechy, tak, ako sme pred časom opravili strechu hlavnej budovy Mestského centra kultúry na Záhoráckej. Zároveň som si vedomý svojho sľubu zrekonštruovať hľadisko. Akonáhle bude realitou kultúrny dom, podporím výmenu sedadiel a osadenie väčšieho plátna. Pôjdeme krok za krokom.“ Priblížil primátor i ďalšie plány v malackom kine.

Kino Záhoran v Malackách tak bude prvým jednosálovým kinom na Slovensku s laserovým projektorom.

Primátor Malaciek – Juraj Říha