Malokarpatská knižnica pripravila čítanie pre deti na internete

2676

Haló, ste tam? My sme!

Milí naši čitatelia aj nečitatelia, predstavte si, každý deň nám zvonia telefóny, v ktorých sa domáhate kníh alebo vstupu do knižnice. Podobne ako školy či múzeá, kiná a galérie, aj naša knižnica je teraz zatvorená. Myslíme však na vás a chýbate nám.

Určite máte doma veľa pekných kníh a tak budete mať čo čítať. Máme pre vás jedno špeciálne prekvapenie! Každý deň prečítame vašim deťom, ktoré sú teraz doma, rozprávku.

A nebojte sa myslíme aj na dospelákov a aj na nich čaká prekvapenie. Zatiaľ si deti posadajú, rozprávku prečíta Veronika Šikulová. Čítať bude rozprávku Zmrzlinový palác z knihy Rozprávky po telefóne od talianskeho spisovateľa Gianniho Rodariho. To raz bol jeden pán, účtovník Bianchi, ktorý mal veľa pracovných ciest a nemohol svojej dcérke rozprávať rozprávky. Vynašiel sa, domov ich telefonoval. Keď mal dobrý deň a viac zarobil, rozprávky boli dlhšie. Keď mal slabší deň, rozprávky boli kratšie. To sa stávalo častejšie. A jedna bola aj o Bologni. Tam majú teraz veľmi krušné časy. Tak si na nich aspoň takto spomeňme. Našimi vlastnými rozprávkami po telefóne (inetrnete). Každý deň vám budeme „telefonovať“ rozprávky.