Malokarpatská knižnica v Pezinku bude vydávať knihy na objednávku

1047

Od 27.1. bude knižnica otvorená pre verejnosť. Do 7.2. bude vydávať knihy na objednávky.

Malokarpatská knižnica v Pezinku v čase uzatvorenia pre verejnosť svoju činnosť neprerušila – čas venovali knižnému fondu, vykonali mimoriadnu revíziu v detskom oddelení, nakupujú a spracovávajú nové knihy, vymieňajú poškodené obaly kníh, lepia  roztrhané strany, celkovo sa venuje veľká pozornosť údržbe kníh a tomu, na čo v bežnej prevádzke nemáme dostatok času.

Na sociálnych sieťach knihovníčky recenzujú, odporúčajú rôzne tituly.

Aké sú ďalšie aktivity knižnice v tomto období?

Opäť propagujeme ponuku e-kníh, ktoré sa dajú stiahnuť do vlastných zariadení prostredníctvom nášho online katalógu. Ponuka ekníh sa mení, dodávateľ Palmknihy – eReading podľa rokovaní s jednotlivými vydavateľstvami tituly dopĺňa, v súčasnosti je to viac ako 9000 titulov pre deti aj dospelých. V ponuke sú knihy z vydavateľstiev  Academia, Albatros, BB/art, BizBooks, CPress, Edika, Fragment, Host, Jota, Libri, Mladá fronta, Paseka, Portál, Vyšehrad, XYZ a mnohé ďalšie.

Aj v súčasnosti pripravujeme videá na náš youtube kanál Knižibaba. Vzhľadom na situáciu je aj organizácia takýchto podujatí sťažená, nami oslovení hostia sa v súčasnej dobe nechcú zbytočne pohybovať v cudzom prostredí. Pri podujatiach uprednostňujeme regionálne osobnosti. Koncept podujatí máme pripravený, avšak momentálne platí zákaz vychádzania a my ho rešpektujeme. Podujatia sú pozastavené, kým sa situácia nezlepší. Pripravujeme rozhovor s našou kolegyňou Katarínou Cigánovou, ktorá sa dlhodobo venuje štúdiu a výskumu hoaxov. V dnešnej dobe by podobný rozhovor mohol pomôcť orientovať sa v informáciám, ktoré sa k nám dostávajú z internetu.

Pripravujeme aj ďalší online koncert, na ktorý sa už tradične pripravujú deti modranskej ZUŠ, pod vedením pani učiteľky opernej speváčky Veroniky Čambalovej. Ako podobné prípravy prebiehajú, a prečo sú podobné koncerty dôležité, nám rada povie v pripravovanom rozhovore.

Viac informácií nájdete na www.kniznicapezinok.sk