Mapa s príbehom – kaštieľ sa mení na unikátne vzdelávacie centrum

1367

Vytvorili sme pre vás mapu, ktorá je cestovným sprievodcom dejinami, súčasnosťou a budúcnosťou kaštieľa. Táto mapa vás prevedie cez fascinujúci príbeh transformácie kaštieľa na unikátne vzdelávacie centrum so zameraním na environmentálnu výchovu pre širokú verejnosť. Otvorenie Ekocentra je naplánované na jar 2024.

Objavte vnútorné usporiadanie kaštieľa

Mapa vám poskytne detaily o vnútornom usporiadaní kaštieľa, jeho jedinečnej histórii a premenách, ktoré prešiel od svojich počiatkov až po dnešok. Budete mať možnosť sledovať, ako sa menila jeho architektúra a účel.

Spoznajte budúce vybavenie

Necháme vás nahliadnuť aj do budúcnosti kaštieľa, ukážeme vám, ako plánujeme vybaviť tento historický komplex tak, aby sa stal moderným centrom vzdelávania a kultúry. Očakávajte inovatívne učebne, kreatívne dielne a priestory, ktoré inšpirujú k objavovaniu.

Priľahlý park

Mapa vás zavedie aj do okolitého parku, kde sa môžete stratiť v zelene a pokojne si oddýchnuť od mestského ruchu. Vyskúšajte si piknik, prechádzku alebo jednoducho posedieť na čerstvom vzduchu.

Objavte aktivity v okolí

Okolie kaštieľa na južnom okraji Bratislavy je obklopené chránenými územiami a prírodnými krásami. Mapa vám poskytne tipy na aktivity, ktoré môžete v tejto oblasti vykonávať, vrátane turistiky, cyklistiky a pozorovania vtákov.

Ekocentrum na dotyku Dunaja

Nachádzame sa na juhu Bratislavy a na dotyku s riekou Dunaj, kde sa rozprestiera množstvo chránených území. Táto lokalita je ideálnym miestom pre naše Ekocentrum, ktoré je úzko prepojené s poznávaním prírody a ochranou životného prostredia.

Všetci sú vítaní

Naše budúce vzdelávacie centrum je určené pre rôzne skupiny ľudí. Mládež, žiaci škôl, rodiny s deťmi, záujmové združenia, ochranári, centrá voľného času, domáci a zahraniční návštevníci regiónu – všetci budú vítaní a nájdu tu niečo pre seba.

Využite túto mapu s príbehom a začnite objavovať históriu a budúcnosť tohto nádherného kaštieľa, ktorý sa stáva centrom vzdelávania a environmentálnej výchovy. Pripojte sa k nám a staňte sa súčasťou tejto pozoruhodnej transformácie.

Link na Storymapu – Ekocentrum Čunovo: Ekocentrum Čunovo | Mapový portál BSK (bratislavskykraj.sk)