Mesto posunulo termíny PAAS pre ďalšie dve ružinovské lokality

1031

Bratislavský parkovací asistent, kde platí mestská parkovacia politika, sa o ďalšie dve ružinovské zóny v pôvodne plánovaných termínoch nerozšíri. Ide o časti Košická – Miletičova – Prievozská a lokalitu Ružová dolina. Spustenie regulácie parkovania presúva hlavné mesto na druhú polovicu augusta, prípadne začiatok septembra.

Zapojenie časti Košická – Miletičova – Prievozská sa pôvodne odhadovalo na jún, na prelome júna a júla sa mala pripojiť lokalita Ružová dolina. Následne sa termín pri oboch zónach zmenil na júl, predchádzať tomu malo vyznačovanie parkovacích miest i ďalšieho dopravného značenia. „Reguláciu spustíme v druhej polovici augusta/začiatkom septembra,“ informuje hlavné mesto aktuálne na webovej stránke www.paas.sk.

Bratislavský magistrát zatiaľ na otázky TASR, čo je dôvodom zmeny termínov, neodpovedal. V minulosti však napríklad po dohode s mestskou časťou Staré Mesto presunul spustenie systému regulácie v zóne Hlavná stanica – Blumentál. Zóna mala byť pôvodne pripojená koncom apríla, nové pravidlá parkovania v nej začali platiť až koncom mája. Prvými troma lokalitami, kde začal od 10. januára systém platiť, boli Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači.

Od 23. marca je zaradená lokalita Starý Ružinov-východ, od 3. mája lokality Starý Ružinov-západ a zóna 500 bytov. Od 25. mája je systém rozšírený o zónu Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste, v tomto prípade ide o iný čas regulácie, na niektorých uliciach aj o inú výšku hodinového parkovného. Následne sa 15. júna rozšíril PAAS o ďalšiu ružinovskú lokalitu, a to Nivy v časti Svätoplukova – Košická.

Zdroj: TASR; Foto: Bratislava-hlavné mesto SR