Mestská polícia v decembri otvorí pracovisko v Nemeckom kultúrnom dome

954

Račania budú mať od decembra bližšie k službám mestskej políciie. Vysunuté pracovisko bude v Nemeckom kultúrnom dome.  V súčasnosti mestskí policajti pôsobia na piatich okresných veliteľstvách a na Útvare zásahovej jednotky a kynológie s celomestským pôsobením. Rastúci počet mestských policajtov umožní ich umiestnenie aj v ďalších lokalitách. Prvým takýmto miestom je mestská časť Rača.

„Neustále sa snažíme posilniť prítomnosť policajtov v uliciach hlavného mesta a byť bližšie k jeho obyvateľkám a obyvateľom. V lete 2022 by sme sa mali nasťahovať aj do stanice na Stavbárskej ulici vo Vrakuni,“ uvádza bratislavská Mestská polícia vo svojej tlačovej správe.

Náčelník mestskej polície Miroslav Antal a starosta Rače Michal Drotován podpísali zmluvu o prenájme priestoru v Nemeckom kultúrnom dome. Miestne zastupiteľstvo im miestnosť na treťom poschodí Nemeckého kultúrneho domu prenajalo za symbolické jedno euro za rok.

Na vysunutom pracovisku budú pôsobiť dvaja okrskári, vyčlenení práve pre potreby tejto mestskej časti. Počas úradných hodín ich bude dopĺňať preventistka a priestupkár. Umožní to dôvernejšie poznať situáciu v mestskej časti, hľadať efektívnejšie riešenia problémov a najmä pôsobiť preventívne. Nápomocní budú pri riešení bežných udalostí, ale aj pri veľkých podujatiach akými bývajú vinobrania alebo hody.

Od decembra nájdu obyvateľky a obyvatelia Rače mestských policajtov v Nemeckom kultúrnom dobe vždy v utorok od 15:00 do 17:00 a vo štvrtok od 12:30 do 14:30. Úradné hodiny budú v budúcnosti reflektovať potreby Rače a kapacitné možnosti mestskej polície. „Samozrejme, mestská polícia vykonáva hliadkovú činnosť v Rači neustále a bude aj naďalej. Kedykoľvek je možné privolať hliadku prostredníctvom núdzovej linky 159 alebo nahlásiť neakútny podnet cez web stránku msp.bratislava.sk alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie dostupnej pre Android a iOS. Mestská polícia preveruje všetky podnety od občanov,“ dodáva polícia.

Zdroj: MČ Rača