Mestské lesy opravili ďalšiu cestu v lesoparku

1009

Lesné cesty boli v minulosti vybudované najmä pre účely lesného hospodárstva. V dnešnej dobe je však hospodárenie na území lesoparku výrazne utlmené a využitie ciest získalo postupom rokov nový, rekreačný význam ako infraštruktúra na cyklistiku, turistiku či behanie.

„Sme radi, že sa nám s podporou mesta Bratislava postupne darí rekonštruovať rozbité asfaltky. V auguste sme dokončili komplet nový povrch na úseku od konečnej autobusu č.43 po ohradu s ovečkami – Dlhé lúky. Tento konkrétny úsek je rovinatý a dostatočne široký, aby tu nevznikali konflikty medzi cyklistami a pešími turistami, a preto veríme že opravu ocenia všetci naši návštevníci,“ píšu bratislavské Mestské lesy na sociálnej sieti.

Po niekoľkých rokoch postupných opráv tak máme na najviac frekventovanej trase medzi Železnou studničkou a Bielym krížom cestu, po ktorej je radosť behať, jazdiť na bicykli či prechádzať sa.

Opravy asfaltiek sú jedna z finančne najnáročnejších položiek v rozpočte Mestských lesov. Napriek tomu plánujú s opravami postupne pokračovať na úsekoch najviac využívanými na rekreáciu a aj takto prispieť k tomu, aby sa z lesoparku stal najlepší prírodný rekreačný areál v regióne.

Zdroj: Mestské lesy v Bratislave