MHD bude jazdiť do novej časti mesta. Linkou 66 sa dostanete až na konečnú zastávku Grófska Niva

3200

Od 1. júla príde k viacerým zlepšeniam pri cestovaní. Najvýraznejšou novinkou je spustenie MHD do novej častí mesta, kam doteraz museli chodiť obyvatelia pešo.

Autobus 66 bude každých 15-20 min. premávať po predĺženej trase Prievoz – Bratislavská župa – Líščie Nivy – Trhovisko – Mliekarenská – Prievozská – Hraničná – Grófska niva. Na trase obslúži novú zastávku Stachanovská na Hraničnej ulici v blízkosti potravín a nová konečná Grófska Niva sa bude nachádzať vo východnej časti ulice Mlynské Nivy, kde sa spustila masívna výstavba obytných domov i komerčných objektov. Konečnú nájdete priamo pred novým obytným súborom Nuppu Ružinov.

„Názov Grófska Niva sme zvolili podľa dunajského ostrova, ktorý sa tu v minulosti nachádzal a bude odkazovať na históriu lokality. Nechceli sme, aby sa mýlil s názvom Mlynské nivy, ktorý majú cestujúci vžitý najmä pre lokalitu v okolí autobusovej stanice,“ približuje Dopravný podnik.

Pri cestovaní z Grófskej Nivy do centra odporúča na zastávke Pažítkova prestúpiť z autobusu 66 na trolejbusy 201, 202 alebo 212.

„Súčasne pracujeme na tom, aby v tejto lokalite do dvoch rokov vznikla nová trolejbusová trať a mohli sme sem predĺžiť linku 209 z centra mesta,“ dodáva.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava