Mimoriadna zmena cestovných poriadkov mestskej hromadnej a prímestskej autobusovej dopravy

793

Vzhľadom na mimoriadne zníženú mobilitu cestujúcich sa od štvrtka a piatka v pracovných dňoch dočasne upravujú cestovné poriadky mestskej hromadnej dopravy v Bratislave a prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji.

Od štvrtka 29. októbra 2020 prechádzajú všetky linky Dopravného podniku Bratislava na cestovné poriadky platné počas režimu Školské prázdniny.

Od piatka 30. októbra, aktuálne do pondelka 9. novembra 2020, vrátane, prechádzajú na prázdninové cestovné poriadky aj všetky linky prímestskej autobusovej dopravy spoločnosti Slovak Lines.

„Obmedzenia voľného pohybu osôb sa výrazne prejavili v mobilite ľudí. Z toho dôvodu pristúpili dopravcovia k zmenám cestovných poriadkov. Vzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu by sme chceli požiadať cestujúcich, aby cestovali hromadnými dopravnými prostriedkami len v nevyhnutnom prípade a dodržiavali hygienické opatrenia. V prípade, ak pociťujú akékoľvek príznaky respiračného ochorenia im odporúčame, aby ostali v domácej izolácii a kontaktovali svojho lekára. Upozorňujeme, že vodič má možnosť v zmysle platného prepravného poriadku vylúčiť z prepravy aj osoby, ktoré tieto opatrenia nedodržiavajú, prípadne majú príznaky respiračného ochorenia. Cestujúcim odporúčame, aby využívali bezhotovostné formy kúpy a platby za cestovné lístky – prostredníctvom mobilnej aplikácie IDS BK alebo z elektronickej peňaženky na dopravnej karte,“ povedala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy, a.s.

Vo vozidlách dopravcov, ktorí sú zapojení do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, platia sprísnené hygienické pravidlá. Všetky vozidlá sú pravidelne dezinfikované. Do autobusov a trolejbusov MHD je zakázaný vstup prednými dverami. Vo vozidlách regionálnej autobusovej dopravy a autobusoch a trolejbusoch bratislavskej MHD je zakázané obsadzovať miesta na sedenie v prvom rade za vodičom.