Na D1 medzi Bratislavou a Sencom vymieňajú diaľničiari asfalt. Pripravte sa na obmedzenia

859
dialnica obmedzenia rekonstrukcia

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje na čiastočnú uzáveru diaľnice D1 a jej vetiev v smere Bratislava – Senec/Pezinok a Senec/Pezinok – Bratislava v ľavom jazdnom páse v km 26,800-27,000. Dôvodom čiastočnej uzávery je odfrézovanie pôvodnej vozovky a položenie nových asfaltových vrstiev.

Obmedzenie sa týka obdobia od 5.5.2023 (piatok) od 21.00 hod. do 9.5.2023 (utorok) do 6.00 hod.

Vedenie dopravy

Doprava bude presmerovaná do voľných jazdných pruhov toho istého jazdného pásu podľa postupu prác.

Pri oprave vozovky na vetve v smere Bratislava – Senec/Pezinok bude doprava presmerovaná po diaľnici D1 v smere do Žiliny, kde sa na križovatke Senec – východ (Blatné) odbočí v smere na Senec. V smere do Pezinka je obchádzková trasa vedená po diaľnici D1 v smere na Žilinu, kde sa na križovatke Senec – východ (Blatné) odbočí do ľavého jazdného pásu diaľnice D1 v smere do Bratislavy a cez križovatku Senec – západ sa odbočí do Pezinka.

Pri oprave vozovky na vetve v smere Pezinok/Senec – Bratislava bude v smere zo Senca obchádzková trasa vedená po cestnej komunikácii I/61 v smere do Bratislavy, kde sa cez križovatku Triblavina resp. Zlaté Piesky napojí na diaľnicu D1. V smere z Pezinka je obchádzková trasa vedená po cestnej komunikácii II/503 a I/61 v smere do Bratislavy, kde sa cez križovatku Triblavina resp. Zlaté Piesky napojí na diaľnicu D1.

Dbajte na bezpečnosť pracovníkov

NDS apeluje na motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami, a to najmä rešpektovanie rýchlostných limitov. Záleží nám totiž nielen na bezpečnosti motoristov, ale aj na zachovaní bezpečnosti našich pracovníkov v teréne. Prosíme, buďte obozretní a ohľaduplní voči nim. Najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je totiž práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti.

Zdroj a foto: Národná diaľničná spoločnosť