Na Dolnozemskej začína hlavné mesto s opravou cesty, obmedzí to dopravu

637

Na Dolnozemskej ulici v úseku medzi Gettingovou a zjazdom z Prístavného mosta spúšťa hlavné mesto Bratislava od piatka 15.7.2022 práce spojené s opravou cesty a lokálnymi opravami priľahlého chodníka. Práce budú prebiehať do 4.9.2022.

„V oboch smeroch vybúrame a odstránime živičnú vrstvu vozovky, ktorá bude v celej dĺžke úseku nahradená novým povrchom. Zároveň dôjde k výškovej úprave vývodov inžinierskych sietí, k výmene uličných vpustov, ktoré budú nahradené novými vpustami s pántovým uchytením, a poškodenú existujúcu prídlažbu nahradíme novou betónovou prídlažbou,“ približuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

Súčasne budú práce zahŕňať aj lokálne predláždenie chodníkov. Poškodené pole zastávky MHD v smere do Petržalky bude nahradené novým betónovým povrchom. Na priechodoch pre chodcov odstráni mesto bariéry, ktoré budú po oprave bezbariérové.

Prejazd pre motorové vozidlá bude možný počas celej dĺžky trvania prác, treba však rátať so zníženou priepustnosťou dopravy. Práce sa budú realizovať počas striedavého uzatvorenia jazdných pruhov tak, že počas celej dĺžky prác zostane prejazd zachovaný v jednom z dvoch jazdných pruhov v smere jazdy.

Zdroj: Bratislava – hlavné mesto SR