Na novinárskom festivale Svet medzi riadkami, sa bude diskutovať o AI aj o klimatickej zmene

400

Čo? Workshopy, debaty, prednášky (program v prílohe)

Kto?  Mediálna iniciatíva Svet medzi riadkami s partnermi

Kde? Katedra žurnalistiky na Štúrovej 9 v Bratislave

Kedy? 21. – 23. júna 2023

Pre koho? Pre všetkých aktívnych novinárov aj študentov žurnalistiky či iných príbuzných odborov, a tiež pre všetkých, ktorí chcú o žurnalistike vedieť viac

Prečo? Aby sme sa učili a zlepšovali vo svojej práci, ktorá nie je prácou, ale poslaním

V rámci festivalu pripravujeme sériu diskusií, prednášok a workshopov na témy:

  • ako AI zmení novinárčinu
  • ako na citlivé fotografie
  • hlas v podcaste
  • obrazy Afriky v našich médiách 
  • ako informovať o klimatickej zmene 
  • a mnohé ďalšie

Celý program nájdete na www.svetmedziriadkami.sk.

Pre záujemcov sme pripravili online registráciu a rezerváciu miest na jednotlivé workshopy. Keďže je počet miest limitovaný, odporúčame Vám obsadiť si miesto čo najskôr.

Tešíme sa, že účasť na festivale prisľúbili skvelé mená ako:

Christiane Wittenbecher – nemecká reportérka a priekopníčka 360-stupňových videoreportáží. Okrem vojnových konfliktov na Ukrajine či z Iraku, prináša aj cestovateľské reportáže, ktoré vďaka virtuálnej realite získavajú úplne iný rozmer.

Stephen J. A. Ward – svetovo uznávaný mediálny etik, ktorého práca výrazne ovplyvnila celú globálnu novinársku etiku

Tina Lee – šéfredaktorka časopisu Unbias The News, ktorý sa snaží o inkluzívnu žurnalistiku a prinášanie príbehov z rôznych častí sveta bez predsudkov. 

Adaobi Tricia Nwaubani – nigérijská novinárka, prozaička, humoristka a esejistka, ktorá búra predsudky o Afrike a pracuje pre svetové médiá ako The New Yorker, The Guardian alebo BBC. 

Ulrik Haagerup – dánsky investigatívny novinár, zakladateľ a riaditeľ Constructive Institute, ktorý pracuje na posilňovaní demokracie a zmierňovaní polarizácie prostredníctvom konštruktívnej žurnalistiky.

… a mnohí mnohí ďalší.

                                          Celý program s hosťami nájdete na našej stránke

Kto sme

Sme mediálna iniciatíva Svet medzi riadkami, ktorej cieľom je dostať viac presných a vyvážených informácií o svete do tunajšieho mediálneho diskurzu. Venujeme sa vlastnej publičnejnej činnosti aj vzdelávaniu budúcich aj terajších novináriek a novinárov, pričom sa s nimi snažíme odhaľovať pôvod a vplyv ich vlastných postojov, stereotypov či predsudkov a toto poznanie aplikovať do novinárskej praxe v kontexte rôznych globálnych tém a javov, ktorými dnešný svet žije.

Spolupracujeme s Novinárskou cenou a viacerými katedrami žurnalistiky na Slovensku a slovenskými mienkotvornými médiami.