Na Račianske mýto sa vrátila legendárna lavička Mekyho Žbirku

2043

V parku na Račianskom mýte opäť stojí na svojom čestnom mieste vynovená lavička, na ktorej sedával a hrával hudobník Meky Žbirka. Hlavné mesto v spolupráci s manželkou Katarínou Žbirkovou lavičku citlivo zrepasovalo a upravilo. Pribudol na nej spevákov podpis a časť textu známej piesne Mesto spí.

Desiateho novembra uplynul rok od jeho úmrtia, pri tejto príležitosti mesto pri obnovenej lavičke Mekyho Žbirku pripravilo komornú spomienkovú udalosť.

„Mekymu vďačíme za mnohé – za hity, ktoré nás vždy potešia, za to, že dokázal spríjemniť ešte aj slepé uličky, za odvahu byť nemoderným chalanom, za jeho ľudskosť a tiež za to, že nech bol kdekoľvek, naše mesto nosil vždy v srdci. Asi najväčšia vďaka mu ale patrí za to, že jeho hudba jednoducho spája a práve to v súčasnosti veľmi potrebujeme. Teší ma, že obnovená legendárna Mekyho lavička, ktorú sme v parku na Račianskom mýte dnes predstavili, nám bude neustále pripomínať výnimočného človeka a hudobníka, akým Meky bol,“ priblížil primátor hlavného mesta Bratislavy Matúš Vallo.

Zdroj: Matúš Vallo má rád Bratislavu; Foto: Marek Velček