Na Račianskej električkovej radiále pribudnú ďalšie nové prístrešky

481

Už čoskoro budú cestujúcich chrániť pred nepriazňou počasia nové prístrešky aj na električkovej zastávke Pekná cesta. Po nedávnom osadení nových prístreškov pre cestujúcich na zrekonštruovaných električkových zastávkach Pionierska, Riazanská, Mladá garda, Nám. Biely kríž a Stanica Vinohrady v smere do centra mesta pribudnú na Račianskej radiále aj ďalšie nové prístrešky v rámci prebiehajúceho projektu doplnenia a výmeny prístreškov. V týchto dňoch začali práce na zastávke Pekná cesta, kde bol v smere do mesta odstránený pôvodný červený laminátový prístrešok a následne bude vybudovaný nový sklenený aj s osvetlením a fotovoltaickými panelmi na streche.

Prehľad električkových zastávok na Račianskej radiále, kde by mali byť doplnené, alebo vymenené existujúce prístrešky (podľa podkladov zo súťaže na dodávateľa prístreškov a zmluvy s firmou Recar):

ZastávkaSmerPoznámka
Detvianskaoba smeryvýmena pôvodných prístreškov Exza
Hybešovado mestavýmena pôvodných prístreškov Stavro
Hečkovado Račedoplnenie nového prístrešku
Černockéhooba smeryvýmena pôvodného prístrešku Slovšport, resp. doplnenie nového
Pekná cestaoba smeryvýmena pôvodného prístrešku Slovšport, resp. doplnenie nového
Malokrasňanskádo Račedoplnenie nového prístrešku
Nám. Biely kríždo Račedoplnenie nového prístrešku
Mladá gardado Račedoplnenie nového prístrešku
Riazanskádo Račedoplnenie nového prístrešku
Pionierskado Račedoplnenie nového prístrešku
Ursínyhooba smerydoplnenie nových prístreškov; pre smer do mesta ešte len prebieha súťaž na dodávateľa prístrešku

Na výmenu a doplnenie prístreškov na zastávkach MHD uzatvoril bratislavský dopravný podnik v tomto roku zmluvy so spoločnosťami TSS Grade (spolu 106 prístreškov) a Recar (do 97 prístreškov s reklamným panelom). Nové prístrešky majú byť vybudované najneskôr do konca roka 2023.

Dopravný podnik v súčasnosti obstaráva aj dodávateľa prístreškov pre električkové zastávky Astronomická, Chlumeckého a Súmračná na Ružinovskej radiále v smere do centra mesta, kde by taktiež malo prísť k výmene existujúcich prístreškov za modernejšie.

Zdroj: imhd.sk