Na vynovenom športovom ihrisku na Bachovej v Ružinove sa už hrajú deti

1661

V Ružinove v týchto dňoch finišujú s úpravou športového ihriska na Bachovej. Na bývalom, časom zničenom hokejbalovom ihrisku, ktoré tu bez úprav existovalo od vzniku sídliska, už vyrástli nové ihriská so špeciálnym povrchom – na hokejbal, florbal, stolný tenis, streetbal a ďalšie športy. Na facebooku o tom informoval starosta Ružinova Martin Chren.

Na ihrisku skúšajú a nastavujú aj nový druh solárneho osvetlenia na senzor, aký plánujú do budúcnosti používať na všetkých ihriskách. „Chceli sme prísť nové ihriská oficiálne otvoriť, ale trošku ste nás predbehli. Už minulý víkend boli športoviská plné detí a mládeže s hokejkami, loptami. S ružinovskými florbalistami tam urobíme čoskoro nejaký oficiálny otvárací zápas, nech sa aj deti potešia,“ priblížil starosta.

Tak ako sa mestská časť dohodla s hokejbalistami z HK Nivy, že sa starajú o ihrisko na Páričkovej, tu sa predbežne dohodla s florbalistami z ŠK Lido, že si ihrisko osvoja, budú sa oň starať a budú tu napríklad robiť pravidelné tréningy pre deti.

Po rekonštrukcii ihriska na Albrechtovej, dokončenej vlani, tak má Pošeň ďalšie športovisko. Aktuálne už dokončili aj projektové práce na revitalizácii zvyšku detského ihriska na Bachovej, práce by mali prebehnúť už tento rok. Poslanec za Pošeň, Matúš Méheš zbieral podnety a pripomienky a podľa slov starostu Chrena vďaka tomu pomohol upraviť projekt k lepšiemu. Pripravujú aj rekonštrukciu priľahlej pobočky Knižnica Ružinov. „Mimochodom, žlto-červené povrchy sú také preto, lebo to sú oficiálne farby vlajky našej mestskej časti,“ dodal Chren s tým, že uprostred hokejbalového ihriska namaľovali erb Ružinova.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova