Na ZŠ Javorová alej v Chorvátskom Grobe začnú opravovať strechu, ktorú strhol vietor

1499

Na poškodenej budove základnej školy na Javorovej aleji prebehne v najbližších dňoch sanácia havarijného stavu strechy. Práce sú závislé aj na počasí a poveternostných podmienkach kvôli bezpečnosti zdravia a života stavebných pracovníkov.

„Je v našom najvyššom záujme čo najskôr poškodenú strechu zabezpečiť tak, aby sa deti a zamestnanci mohli vrátiť do ZŠ a MŠ. Zároveň však musí byť naplnená podmienka ich bezpečnosti, čo je pre nás rozhodujúce,“ vyhlásila starostka obce Vladimíra Vydrová.

Obec predpokladá, že základné zabezpečovacie práce na sanácii strechy budovy ZŠ by mohli byť ukončené do konca tohto týždňa. „Boli by sme radi, ak by deti mohli do školy nastúpiť už v najbližší pondelok. Urobíme všetko preto, aby sme mohli tento predpoklad naplniť,“ prizvukuje starostka.

Podľa nej sa momentálne spracúva znalecký posudok na stav strechy na celej budove ZŠ i MŠ. „Predbežné informácie, ktoré máme nasvedčujú tomu, že pri stavbe strechy pred niekoľkými rokmi neboli dodržané potrebné normy a stavebné postupy, preto budeme realizovať opravu celej strechy. Bezpečnosť je pre nás prvoradá,“ tvrdí starostka.

Strecha na školských zariadeniach na Javorovej aleji je stále v záruke, obec si bude náhradu škody vymáhať aj u stavebnej spoločnosti, ktorá stavbu v minulosti realizovala.

„Situácia, ktorá nastala nás veľmi mrzí aj preto, lebo sa udiala práve v čase, keď sa mala časť detí vrátiť k bežnému vyučovaniu. Som si vedomá toho, že tento stav nie je komplikovaný len pre nás ako samosprávu, ale aj pre rodičov, ktorí museli zostať s deťmi aj naďalej doma. Preto všetkých prosím o trpezlivosť a spolupatričnosť. Skutočne robíme všetko čo je v našich silách, aby sme situáciu čo najskôr vyriešili,“ uzatvára starostka V. Vydrová.

Zdroj: Chorvátsky Grob