Na župných školách sa vyučovanie začne ako obvykle

948

Všetci máme spoločný záujem – ochrániť zdravie študentov, ich rodín a zamestnancov školy. Župné stredné školy sú na nový školský rok pripravené a na študentov sa veľmi tešia.

V stredu 2. septembra si po dlhom čase sadnú študenti opäť do lavíc. Vyučovanie začne normálne, avšak školy zaviedli nové opatrenia, ktoré ochránia študentov, pedagógov a všetkých zamestnancov školy pred šírením nákazy COVID-19. Študenti si budú musieť zvyknúť na niekoľko obmedzení, hlavné však je, že sa môžu vrátiť medzi spolužiakov a pedagógov. Kým to počasie dovolí, študenti budú tráviť čo najviac času vonku na vzduchu, samozrejmosťou bude nosenie rúšok, dezinfekcia či odstupy.

Žiakom a študentom na celom Slovensku veľmi držíme palce. Vo videu sa dozviete viac o tom, ako bude vyzerať nový školský rok na župných školách.

Školy sa na príchod žiakov a študentov tešia a platí to aj opačne. Držím im palce, aby zvládli prvé týždne, ktoré budú najťažšie. Dokážu nám tak, že to ide a že kde je disciplína a ohľaduplnosť, netreba príkazy a zákazy,“ povedal župan BSK Juraj Droba po každoročnej porade riaditeľov škôl, na ktorej bola hlavnou témou práve pandémia a opatrenia s ňou súvisiace.