Nadácia SPP podporila Rozsutčanov v rámci grantového programu OPORA

922

V máji 2021 schválila Nadácia SPP tri projekty v rámci grantového programu OPORA, ktoré podporili prijímateľov z Domova sociálnych služieb Rozsutec a členov občianskeho združenia Nádej pre Rozsutec, žijúcich na Furmanskej ulici v Lamači.

Finančnú podporu vo výške 150,00 € získala prijímateľka sociálnych služieb Andrejka, vďaka ktorej sa učila rozvíjať svoje zručnosti pri práci v cvičnej kuchynke. Naučila sa obsluhovať odšťavovač a toastovač. Zlepšila si svoju mobilitu, tým, že pravidelne navštevovala obchod, za účelom nákupu surovín pre prácu v kuchynke. Tiež sa vzdelávala vo finančnej gramotnosti a učila sa rozoznávať jednotlivé mince, či papierové bankovky.

Člen občianskeho združenia Ferko sa vďaka schválenému grantu učil piecť chlieb v domácej pekárničke, ktorá bola z príspevku zakúpená. Tiež bol podporený v pravidelných vychádzkach mimo zariadenie za účelom nákupu surovín na pečenie. Ferkovi bola schválená podpora vo výške 270,00 €.

Prijímateľka sociálnych služieb Boženka bola treťou podporenou obyvateľkou z Lamača na Furmanskej ulici. Získala grant vo výške 350,00 € vďaka ktorému sa rozvíjala vo svojej ručnej tvorbe. Šila na šijacom stroji, háčkovala dečky a podsedáky, tvorila zaujímavé vankúšiky a v neposlednom rade sa učila techniku ručného pletenia.