Prezidentka navštívila našu Fajnorku

1274
Prezidentka Zuzana Čaputová, župan Juraj Droba a riaditeľ školy Felix Döménym
Prezidentka Zuzana Čaputová, župan Juraj Droba a riaditeľ školy Felix Döménym

Posledný školský deň sme strávili návštevou dvoch župných škôl. Na Strednú priemyselnú školu strojnícku sa k nám pridala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Historická budova s nezameniteľnou tehlovou fasádou bola postavená v roku 1904 na mieste zasypaného dunajského ramena pre potreby najstaršej odbornej školy pre technické študijné odbory v Bratislave. Dnes v nej sídli jedna z 54 župných škôl – Stredná priemyselná škola strojnícka. Škola má nielen krásnu budovu, ale aj vynikajúce meno doma aj v zahraničí. Sme radi, že v posledný školský deň ju navštívila aj Zuzana Čaputová.

„Dnes veľmi príjemný deň v teréne. Župnú Strednú priemyselnú školu strojnícku na Fajnorovom nábreží ráno navštívila pani prezidentka. Na Fajnorku som veľmi pyšný. Vychováva odborníkov pre celý svet a budova, v ktorej sídli, je architektonický klenot. Spolu so Zuzanou Čaputovou a riaditeľom školy Felixom Döménym sme si pozreli technické učebne a automatickú linku. Potom diskusia so študentmi a presun na Strednú odbornú školu IT na Hlinickej. Škola oslavuje 70-ku a najlepšej triede som odovzdal vysvedčenia. Ďakujem všetkým riaditeľom, učiteľom a zamestnancom škôl, že zvládli už druhý ťažký rok poznačený covidom. Študentom prajem pekné leto,“ povedal župan Juraj Droba.

Od založenia našej Strednej odbornej školy informačných technológií na Hlinickej uplynulo už 70 rokov. Škola sa takisto pýši úspešnými absolventmi, ktorí si nájdu uplatnenie na Slovensku, alebo vďaka bohatým medzinárodným spoluprácam aj v zahraničí. My sme nedávno investovali do moderného Centra odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť elektrotechniky a IT. Obom školám prajeme veľa úspešných študentov, ktorí im budú robiť radosť.

V historických budovách sídlia dve naše školy – Fajnorka (na foto) a SPŠE Zochova. O obe budovy sa staráme, nedávno sme menili vzácne drevené okná.