Návštevníci kúpaliska Mičurin si budú môcť požičať bezplatne knihy

553
Zdroj: Kúpalisko Mičurin
Zdroj: Kúpalisko Mičurin

Návštevníci kúpaliska Mičurin na Búdkovej ulici v Bratislave si budú môcť v jeho areáli požičať bezplatne knihy. Staromestská knižnica tam prevádzkuje Staromestský knižný kolotoč. Informovala o tom Lenka Čechvalová z referátu marketingu a PR knižnice.

Knihy si môžu návštevníci kúpaliska požičať, prečítať na kúpalisku či doma a vrátiť. Ako uviedla Čechvalová, publikácie ľudia prípadne nemusia vrátiť, ak sa s nimi nevedia rozlúčiť. „V ponuke samoobslužnej kúpaliskovej knižnice nájdete knihy a časopisy rôznych žánrov, na svoje si prídu nielen dospelí, ale i deti,“ priblížila Čechvalová.

Knižnica pre Staromestský knižný kolotoč na kúpalisku vyčlenila knihy, ktoré vyradila zo svojho knižničného fondu, medzi nimi sú i dary od čitateľov, ktoré už má knižnica vo svojom fonde. Do kúpaliskovej knižnice môže prispieť aj verejnosť svojimi knihami alebo časopismi. Letný kolotoč sa nachádza pri bufete, dopĺňaný bude priebežne. 

Staromestská knižnica vracia druhý život knihám aj prostredníctvom svojich knižných domčekov. Celoročne ich prevádzkuje v Letnej čitárni Medickej záhrady, v Prüger-Wallnerovej záhrade a pred základnou školou na Mudroňovej.

Knižnica má takmer 5000 čitateľov, svoje služby poskytuje od roku 1958. Okrem centrálneho pracoviska má ďalšie štyri pobočky.

Zdroj: TASR