Navštívila nás gymnastka Barbora Mokošová, olympionička a víťazka Svetového pohára

1079
Tréner Martin Zvalo, župan Juraj Droba, Barbora Mokošová, predseda správnej rady Slávie Tibor Letko
Tréner Martin Zvalo, župan Juraj Droba, Barbora Mokošová, predseda správnej rady Slávie Tibor Letko

Talentovaná gymnastka pomáha zviditeľňovať Bratislavský kraj aj Slovensko vo svete. S radosťou sme ju privítali u nás na úrade.

Barbora Mokošová je reprezentantka SR, účastníčka OH Tokio, bronzová medailistka z ME 2020 a v septembri sa stala víťazkou Svetového pohára (na bradlách) v slovinskom Koperi. Na stretnutie sme pozvali aj jej trénera Martina Zvala, ktorý je zároveň učiteľ na našej župnej Spojenej škole Ostredková 10. Rozprávali sme sa o možnej spolupráci pri výstavbe novej špecializovanej gymnastickej telocvične v Bratislave aj vízii rozvoja športovej gymnastiky a športu.

O občianskom združení Slávia Gymnastické centrum Bratislava:

Občianske združenie Slávia Gymnastické centrum Bratislava pôsobí v mestskej časti Petržalka od roku 2011 (niekoľko desaťročí pôsobilo v BA 3). Prepracovali sa medzi najväčšie športové kluby na Slovensku. V gymnastike sú dlhé roky najúspešnejší klub na Slovensku. Ich športovci sú Majstrami Slovenska vo svojich kategóriách a majú aj cenné medaily zo Svetových pohárov. Ich najúspešnejší športovci sú finalisti a účastníci MS, ME, EH, OH, mládežníckych pretekov EYOF či YOG. Už niekoľko desaťročí organizujú Majstrovstvá SR, preteky pre mládež, medzinárodné i národné sústredenia, vzdelávacie kurzy či semináre. 10 rokov pôsobia v športovej hale na Wolkrovej ulici, ktorú  zrekonštruovali a kde organizujú svoju činnosť a zabezpečujú športovú prípravu pre viac ako 500 detí. Ich činnosťou nie je len gymnastika, ale všeobecná športová príprava, ktorú využíva množstvo skvelých športovcov, športových klubov. S prípravou v klube pomohli úspešným športovcom, napr. Veronike Velez-Zuzulovej, Zore Czoborovej, medailistovi z OH Rio Takuja Haneda, chodia k nim deti OH medailistu Mateja Beňuša, hokejisti, karate, futbal, tenis, aquabely a mnoho ďalších nielen z radov športovcov.