Nové Mesto vyzýva návštevníkov Kuchajdy, aby nekŕmili labute a kačky

985

Na zákaz kŕmenia labutí a ďalšieho vodného vtáctva pečivom upozorňujú tabule aj návštevníkov areálu Kuchajda v bratislavskom Novom Meste. Pripomínajú, že takýmto konaním im môžu spôsobiť tráviace ťažkosti, prípadne aj smrť. Ak ich chcú predsa len niečím „ponúknuť“, siahnuť majú po vhodnejšej strave. Na sociálnej sieti o tom informuje EKO-podnik VPS, ktorý areál spravuje.

„Ľudská potrava obsahuje zložky, ktoré nie sú pre labute a kačky prirodzené, spôsobujú im tráviace problémy a dokonca môže spôsobiť aj smrť. Pečivo neobsahuje pre ne živiny, navyše znečisťuje vodu a tvoria sa v nej riasy, ktoré môžu mať za následok úhyn rýb,“ podotýka EKO-podnik VPS.

Miestna organizácia zároveň ubezpečuje, že príroda im poskytuje dostatok prirodzenej potravy pre ich prežitie. Ak napriek tomu chcú návštevníci niečo labutiam či kačkám dať, ako najvhodnejšie krmivo odporúča vtáčí zob, kukuricu, hrášok, pšenicu, ovos či žito.

Taktiež mestské časti Petržalka a Ružinov viackrát vyzvali návštevníkov Veľkého Draždiaka a okolia Chorvátskeho ramena a Štrkovca, aby nekŕmili labute a ani iné vodné vtáctvo pečivom a ďalšou ľudskou stravou.

Zdroj: Nové Mesto; TASR