Nový cyklomost VysoMarch čaká posledná uzávera kvôli dokončovacím prácam

2258

Nový cyklomost VysoMarch cez rieku Moravu čaká plánovaná dvojtýždňová uzávera kvôli dokončovacím prácam. Tie potrvajú od 6. do 15. apríla a potom od 19. do 22. apríla. Slávnostné otvorenie cyklomosta, ktorý spája Vysokú pri Morave s rakúskou obcou Marchegg, je naplánované na sobotu 7. mája.

„Minulý týždeň sme odovzdali do predčasného užívania nový cyklomost. Informovali sme tiež o plánovanej uzávere, ktorá nás ešte čaká. Tá bude od 6. do 15. 4. a potom od 19. do 22. apríla, kedy prebehnú dokončovacie práce vrátane vodorovného dopravného značenia. Ďakujem vám za trpezlivosť a zároveň vás pozývam na slávnostné otvorenie v sobotu 7. mája. Program podujatia zverejníme čoskoro,“ uviedol Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Výstavba nového cyklomosta cez rieku Moravu začala v apríli minulého roka a do predčasného užívania bol uvedený 26. marca. Po Cyklomoste slobody v Devínskej Novej Vsi ide v poradí už o druhý cyklomost, ktorý Bratislavská župa vybudovala v spolupráci s rakúskou stranou. Most je dlhý je 270 metrov a široký 4 metre.

Celkové náklady na projekt sú spolu 5 124 098,67 EUR s DPH. Bratislavská župa financuje 2 059 499,09 EUR s DPH. Projekt je financovaný z Programu cezhraničnej spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko.

„Vďaka novému cyklomostu môžu cyklisti i turisti spoznávať krásy kraja a zaujímavé zákutia povodia rieky Moravy. Prepojíme medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou národnou cyklotrasou Kamp-Thaya-March. Cyklomost zároveň podporí cezhraničnú spoluprácu, regionálny rozvoj, ako aj rozvoj cykloturistiky,“ uzavrel Juraj Droba.

VIAC INFORMÁCIÍ O PROJEKTE: tu