Nový multifunkčný športový areál Dokaro aréna v Petržalke už slúži hokejbalistom aj verejnosti

949

Po piatich mesiacoch rekonštrukčných prác sa športoviská na Hrobákovej ulici v Petržalke dočkali slávnostného otvorenia. Novú éru areálu s novým menom odštartovali petržalskí hokejbalisti priateľským zápasom na zmodernizovanom hokejbalovom ihrisku.

Mestská časť sa môže pochváliť už druhým hokejbalovým ihriskom so špičkovým moderným plastovým povrchom a mantinelmi. Prvé sa nachádza na Medveďovej ulici v Ovsišti, druhé aktuálne pribudlo v novovytvorenom športovom areáli na Hrobákovej ulici. Novinka vznikla pod hlavičkou petržalskej samosprávy a Petržalskej hokejbalovej ligy v spolupráci s výrobným družstvom DOKARO. „Chceme, aby petržalská liga bola – čo sa čoraz atraktívnejšieho hokejbalu týka – najlepšia v celej Bratislave a obnova areálu je ďalším z krokov, ako tomu dopomôcť,“ chváli vydarenú spoluprácu starosta Petržalky Ján Hrčka.

„Aj táto lokalita si z dlhodobého hľadiska zaslúžila obnovu, preto verím, že najmä víkendové zápasy nenarušia kvalitu života obyvateľov tejto lokality, ale naopak, prispejú k ich väčšej spokojnosti a možnostiam športového vyžitia,“ dodáva šéf petržalskej samosprávy, ktorý si pri tejto príležitosti tiež obliekol hráčsky dres a spolu s jeho zástupkyňou Ivetou Jančokovou symbolicky zahájili novú sezónu.

Náhradná výsadba od ligy

V snahe byť čo najlepšími susedmi hokejbalisti zafinancovali aj výsadbu šiestich mladých líp v blízkosti ihriska, ktoré sa stali náhradou za štyri vyrúbané invázne pajasene.

„Lipy budú plniť estetickú funkciu a keď vyrastú, vytvoria prírodnú zelenú stenu na odhlučnenie blízkych bytových domov,“ tvrdia zástupcovia Petržalskej hokejbalovej ligy, ktorí zároveň pozývajú obyvateľov na blížiaci sa play off sezóny. Ten odštartuje už v sobotu 23. apríla. Na svoje si tu príde aj verejnosť. Spolu s ihriskom boli uvedené do prevádzky aj novo inštalované workoutové stroje a opravený basketbalový kurt. 

Celková cena rekonštrukčných prác sa tentokrát vyšplhala na 85-tisíc eur. Petržalka avizuje, že zďaleka nejde o posledné vynovené športovisko.

Bude ešte atraktívnejšia

S modernizáciou Dokaro arény mestská časť nekončí a v blízkej dobe chce tunajší mobiliár obohatiť o pingpongový stôl, lavičky či pitnú fontánku. Do budúcna sa počíta tiež s tribúnou pre divákov aj krytou šatňou pre hokejbalových hráčov.

V pláne je aj farebné oživenie ihriska do športovej tematiky. Pomaľovaná má byť stena vedľajšej budovy ako aj celý asfaltový povrch areálu. O to by sa mal opäť postarať tím známych umelcov zo združenia projekt.ihrisko, ktorí dali naposledy netradičný farebný vzhľad aj športovisku na Rovniankovej ulici.

V podobnom duchu vzniknú v Petržalke aj ďalšie hokejbalové ihriská. Do konca mája bude sprevádzkované ihrisko na Gessayovej, v roku 2023 je v pláne aj rekonštrukcia existujúceho hokejbalového ihriska na Markovej ulici.

Zdroj: Petržalka