Nový športový areál na Pionierskej dostane kvalitnejšie oplotenie

1385

Nové športové ihrisko na Pionierskej v Novom Meste už dostáva svoju tvár. Krásny areál, kde si budete môcť na kvalitnom povrchu zahrať futbal, basketbal, stolný tenis, petang, zacvičiť si, zabehať či zakorčuľovať, dostane aj nové „protihlukové“ oplotenie. Čaká sa už len na lepšie počasie, aby sa mestská časť mohla pustiť do finálnych prác.

„Oslovili ma obyvatelia, s ktorými sme dlhší čas pripravovali podobu tohto areálu. Upozornili na to, že dohoda bola iná. Miesto celoplastového, ktoré okrem iného dosť hlučne odráža loptu, bolo dohodnuté kovové oplotenie v podobe rúrok. Podobne, ako je to v Novej Dobe na malom športovom ihrisku. Stretli sme sa a vec si vydiskutovali. Zabezpečím, aby zhotoviteľ dodal presne to, čo ľudia chceli. Napokon, hluk bol tiež dôvod, prečo obyvatelia nesúhlasili s obnovou skate parku. Osobne je mi to ľúto, ale rešpektujem to,“ približuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Aktuálne sa čaká na krajšie počasie, ktoré vydrží niekoľko dní. Pre niektoré finálne úpravy sú dôležité správne teploty. Práce je ešte dosť, ale v máji by mali byť športoviská dokončené.

Zdroj: Rudolf Kusý