O pohár predsedu BSK: Krajské kolá v basketbale majú víťazov

1054

Po dvoch rokoch sa naštartoval aj šport na školách a školské súťaže. V uplynulých dňoch vyvrcholili krajské kolá stredoškolákov v basketbale organizované Bratislavskou župou.

Celkovo sa do súťaže zapojilo 35 škôl, ktoré boli rozdelené podľa okresov, z každého okresu vzišiel jeden víťaz, ktorý postúpil do krajského kola. Dňa 10.5. 2022 sa konalo krajské kolo dievčat v telocvični Gymnázia Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave a o celkové víťazstvo a postup na celoslovenské kolo bojovalo šesť škôl. Mali sme možnosť vidieť dramatické finále, po ktorom sa tešili žiačky Gymnázia na Bilíkovej ulici v Bratislave. Postarali sa o historický moment, pretože prerušili desaťročnú výhernú sériu žiačok Gymnázia L. Novomeského.

O dva dni neskôr, dňa 12.5.2022 sa v telocvičniach Gymnázia Hubeného v Bratislave odohralo aj krajské kolo chlapcov. Hralo sa v dvoch štvorčlenných skupinách. Odohrali sa pekné a vyrovnané zápasy. To, čo sa nepodarilo dievčatám, sa podarilo chlapcom z Gymnázia L. Novomeského, ktorí nedali súperom šancu a vybojovali si postup na celoslovenské kolo.

Pri vyhodnotení oboch krajských kôl bol prítomný aj predseda BSK Juraj Droba, ktorý odovzdal ceny a víťazné poháre školám na prvých troch miestach a zagratuloval víťazom k postupu na celoslovenské finále žiakov stredných škôl, ktoré sa bude konať 24.-25. 5. 2022, resp. žiačok stredných škôl v termíne 7.-8. 6. 2022, v Športovej hale Diplomat aréna v Piešťanoch.   

Basketbal patrí medzi stredoškolákmi k najobľúbenejším halovým  športom, súťaže sa zúčastnilo až 35 škôl z Bratislavského kraja. Šport je skvelý pre zdravie a psychiku, ale dôležitá je aj podpora talentov. Musíme mladým tvoriť zázemie, aby si mohli plniť športové sny. Úspešným študentom a študentkám gratulujem a veľmi držím palce v celoslovenskom finále, niektorým snáď aj na reprezentácii v zahraničí,“ hovorí predseda BSK Juraj Droba.

Konečné poradie Krajského kola žiačok:

1. Gymnázium, Bilíkova 24, Bratislava 4 – postupujúci na celoslovenské finále

2. Gymnázium L. Novomeského, Tomášikova 2, Bratislava 2

3. Gymnázium J. Papánka, Vazovova 6, Bratislava 1

Konečné poradie krajského kola žiakov:

1. Gymnázium L. Novomeského, Tomášikova 2, Bratislava 2 – postupujúci na celoslovenské finále

2. Gymnázium A. Einsteina, Einsteinova 35, Bratislava 5

3. Gymnázium J. Papánka, Vazovova 6, Bratislava 1

Víťazom blahoželáme a držíme palce na celoslovenskom kole.