Objavovať históriu mesta a jeho príbehy môžu aj nepočujúci

438

Objavovať históriu Bratislavy a jej príbehy môžu po novom aj nepočujúci, respektíve sluchovo znevýhodnení. Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) pripravilo pre nich každú sobotu od 19. novembra do 17. decembra špeciálne vychádzky mestom. Okrem sprievodcov ich budú sprevádzať aj tlmočníci do slovenského posunkového jazyka.

„BKIS pripravilo šesť špeciálnych prehliadok Rande s mestom na zaujímavé historické témy tak, aby boli prístupné aj pre ľudí s poruchami sluchu,“ skonštatovala Barbora Lehocká z oddelenia komunikácie a marketingu BKSK.

Spoznajú napríklad to, ako vyzerala Bratislava počas panovania Márie Terézie, čo všetko sa predávalo na vychýrených prešporských jarmokoch a trhoch, či ktoré tradičné remeslá boli pre Bratislavu typické a aké zvyky sa s nimi spájali. Dozvedia sa tiež viac o dejinách vzdelávania a odhalia aj pozoruhodné príbehy veží a pamätníkov, ktoré sa nachádzajú v historickom centre Bratislavy.

Podujatie realizuje BKIS s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a v spolupráci s Posunky.online OZ. Vychádzky sú naplánované na každú sobotu, vždy od 11.00 h.

Zdroj: TASR, Foto: BSK