Obnova materskej školy na Kolískovej ulici kompletne zmenila prostredie

606

Materská škola na Kolískovej ulici v bratislavskej Karlovej Vsi prešla komplexnou rekonštrukciou. Prostredníctvom nej sa škôlka s najväčšou spotrebou energií zmenila na ekologickú. Uhlíková stopa budovy sa znížila o 54 percent a spotreba energie o 62 percent. Pri príležitosti otvorenia nového školského roka o tom informovala samospráva mestskej časti.

„Škôlka disponuje po novom množstvom zelene, sú tu vegetačné steny, jazierka v átriu, zrážková voda sa bude používať aj na splachovanie toaliet a polievanie. Tieniaca technika i solárne panely znižujú spotrebu energií, vetranie pomocou rekuperácie prispeje k zdravšiemu prostrediu,“ priblížila o premene jednej z najväčších materských škôl v mestskej časti starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

S hĺbkovou obnovou materskej školy sa začalo v decembri 2020, rekonštrukcia bola podporená z finančných zdrojov Nórskych grantov, spolufinancovaná zo štátneho rozpočtu prostredníctvom Ministerstva životného prostredia SR v rámci projektu MITADAPT, programu európskej komisie LIFE v rámci projektu DELIVER, a z vlastných zdrojov mestskej časti.

Zdroj: TASR