Od 1. decembra spúšťa Nové Mesto registráciu rezidentov

932

Nové parkovanie v zóne Tehelné pole. Ide o pilotný projekt, ktorý od 1. decembra 2020 prináša do jednej z najvyťaženejších lokalít v Novom Meste jasné pravidlá a poriadok v parkovaní. V utorok 1. decembra začína registrácia rezidentov-Novomešťanov s trvalým pobytom, ktorých nové pravidlá pri parkovaní zvýhodnia.

Zaregistrovať sa bude dať:

Elektronicky z pohodlia domova – online prostredníctvom špeciálnej aplikácie a novej webovej stránky http://parkovanie.banm.sk. Pre tých, ktorí nemajú prístup k internetu, budú na Miestnom úrade na Junáckej č. 1 každý deň – v pondelok až štvrtok od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 h a v piatok od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 14.00 h – k dispozícii registračné kontaktné miesta.

Rezidentská parkovacia karta bude spoplatnená, po jej získaní však budú Novomešťania na rozdiel od vodičov bez trvalého pobytu v okolí svojich bydlísk už parkovať počas roka bez obmedzení a ďalších poplatkov. Rezidenti majú nárok na tri karty na jeden byt – za prvú zaplatia ročne 39 €, za druhú 150 € a za tretiu 500 €.

Zdarma budú môcť rezidenti navyše získať aj tzv. návštevnícku kartu, vďaka ktorej budú môcť ich návštevy parkovať v zóne bez poplatkov 100 hodín ročne (v prípade, že rezidenti nemajú auto a teda ani rezidentskú kartu, budú mať nárok 150-hodinovú bezplatnú návštevnícku kartu).

Návštevníci-nerezidenti, ktorí do Nového Mesta prichádzajú za prácou či na športové alebo kultúrne podujatia, budú môcť v zóne Tehelné pole parkovať len od 8.00 do 18.00 h, za hodinu zaplatia 1,50 €. Parkovací lístok si kúpia prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo SMS správy.

Podnikatelia, ktorí majú v pilotnej zóne sídlo firmy, si budú môcť za 1500 € zakúpiť ročnú abonentskú kartu.

Registrácia do systému regulovaného parkovania bude prebiehať počas decembra s tým, že v tomto období sa pokuty za porušenie pravidiel regulovaného parkovania udeľovať nebudú.

Zdroj: Bratislava-Nové Mesto