Od 1. do 4. septembra nás čaká uzávera Jantárovej cesty aj zmeny v MHD

633
Zdroj: Petržalka
Zdroj: Petržalka

Práce na električke priniesli nové dopravné obmedzenia. Prekládka káblového vedenia v rámci výstavby električkovej trate si vyžiada už vo štvrtok 1. septembra a cez víkend 3. – 4. septembra úplnú uzáveru Jantárovej cesty, a to v úseku od križovatky Jantárová cesta – Šintavská ul. a Jantárová cesta – Pajštúnska. Práce sa dotknú aj autobusových liniek, ktoré premávajú v dotknutom úseku.

Linky 92, 95, N95 a spoje linky 83 do/z Depa Petržalka budú medzi zastávkami Kutlíkova a Šintavská/Strečnianska premávať obojsmerne obchádzkou cez Pajštúnsku, Smolenickú a Šintavskú. Na nej obslúžia zastávky Tupolevova, Smolenická, Holíčska a Šintavská

Linka 99 bude medzi zastávkami Kutlíkova a Lúky II obojsmerne premávať obchádzkou cez Pajštúnsku a Smolenickú. Na obchádzke obslúži zastávky Tupolevova a Smolenická.

Linka N99 bude medzi zastávkami Švabinského a Lúky II obojsmerne premávať obchádzkou cez Smolenickú. Na obchádzke obslúži zastávku Smolenická.

Linka N80 v smere Depo Petržalka z Kapitulského dvora, resp. Hlavnej stanice využije alternatívnu trasu po Smolenickej ul.

Všetky obsluhované zastávky na nočných linkách na odklonovej trase majú charakter „na znamenie“.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava