Odborníci z Národného ústavu detských chorôb vyvinuli jedinečnú pomôcku

1715

Národný ústav detských chorôb vytvoril v spolupráci s firmou MEDECOR jedinečnú zdravotnícku pomôcku, ktorá nahrádza nedostupné ochranné bio vaky. V čase začiatku pandémie koronavírusu bol veľký nedostatok ochranných zdravotníckych pomôcok.

Preto odborníci z Národného ústavu detských chorôb hľadali inšpirácie v svetových zdravotníckych zariadeniach, ako zabezpečiť bezpečnú manipuláciu s detským pacientom na Detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny a zároveň zabezpečiť bezpečný transport rizikového pacienta.

Našli inšpiráciu v jednej kanadskej nemocnici na základe obrázku z internetu a po pár dňoch vyvíjania tu máme CORONA BOX.

Tento box veľmi účinne a jednoducho nahrádza zložité technológie a nielen v čase COVID-19, ale aj pri iných infekčných rizikových pacientov, vie účinne zabezpečiť vyššiu ochranu zdravotníckeho personálu.

Niektoré výrobky naozaj nemusia stáť veľa peňazí, stačí len nápad, šikovné ruky a na svete je pomôcku, ktorá je jedinečná, je naša a určite poteší aj fakt, že ide o čisto slovenský výrobok.

Čiže aj v čase zatvorených hraníc a problémov s dodávkami tovaru, tak CORONA BOX môže slúžiť pre potreby všetkých zdravotníckych zariadení.

Zdroj: NÚDCH