Odovzdali sme ocenenia pre najúspešnejších športovcov Bratislavy a Bratislavského kraja za rok 2023

2146

Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Hlavným mestom SR Bratislavou každoročne udeľuje ceny za šport pre najúspešnejších športovcov. Tradícia tohto oceňovania začala pred 30 rokmi, a získala svoje stabilné miesto. Každoročne formou ankety odbornej aj širokej verejnosti súperia medzi sebou tí najlepší z najlepších aby na krásnom galavečeri na sklonku roka ukončili svoju športovú sezónu tou najpríjemnejšou bodkou.

V reprezentatívnych priestoroch Zrkadlovej sály na Primaciálnom námestí na moment spomalil čas, stlmili sa svetlá a za zvukov prijemnej hudby si všetci účastníci vychutnali svoju slávnostnú chvíľku uznania a hrdosti.

„Dovoľte mi srdečne zagratulovať všetkým oceneným športovcom a poďakovať za Vašu vzornú reprezentáciu Slovenska, Bratislavy a nášho Bratislavského kraja. Vďaka patrí aj trénerom za prípravu a odbornosť, športovým zväzom za pomoc pri organizácii a v neposlednom rade Vašim rodinám za ich podporu pri Vašej dráhe športovca.“ poďakovala športovcom vicežupanka Bratislavského samosprávneho kraja Petra Hitková.

Galavečerom sprevádzal športový moderátor Daniel Očenáš. Skúsený športový odborník, moderátor a komentátor sa svojej úlohy zhostil profesionálne, a spolu s vtipnými laudáciami z dielne Stana Ščepána vytvoril príjemnú atmosféru celému podujatiu. Odovzdávania cien sa zhostili aj zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja a Magistrátu hlavného mesta, či dlhoročný organizátor oceňovania pán Ostrčil. Slávnostnú atmosféru podujatia podčiarkli aj hudobné vystúpenia, o ktoré sa postarala skupina Chick2chick.

Medzi ocenenými športovcami v tohtoročnej edícii Bratislavskej ceny za šport máme medailistov z olympijských či paralympijských hier aj z majstrovstiev sveta. Plakety boli odovzdané v kategóriách Športový odborník, Junior, Talent, Zdravotne znevýhodnený športovec, Dospelý pre olympijské a neolympijské športy, aj v kategórii Kolektív.

V kategórii Športový odborník, o ktorej opodstatnenosti niet pochýb sa tento rok našlo množstvo významných mien. Spomedzi nich bola ocenená dvojica Naďa Bendová a Andrej Benda. Manželský pár si zaslúžil ocenenie za prínos a prácu pre atletiku, venujú deťom, mládeži v oblasti predprípravy, základného, špeciálneho aj vrcholového tréningu.

Z Bratislavy a bratislavského kraja pochádza množstvo historicky úspešných športovcov. Stačí spomenúť úspechy mien ako Ondrej Nepela, Miroslav Mečíř, Anton Ondruš, Jozef Golonka, bratia Šťastní, Peter Dubovský, ku ktorým postupne pribudli ďalšie „legendy“ bratislavského športu ako Jana Dukátová, bratia Hochschornerovci, Veronika Zuzulová. K týmto menám pribúdajú ešte stále aktívni Matej Beňuš, Ján Volko, Barbora Mokošová, Filip Polášek, Zuzana Rehák-Štefečekov.

Pozrite si ďalšie fotografie.

Výsledky – Bratislavská cena za šport 2023

Kategória ŠPORTOVÝ ODBORNÍK

1. Naďa Bendová, Andrej Benda – atletika

Kategória DOSPELÝ OLYMPIJSKÝ ŠPORTOVEC

1. Barbora Mokošová – športová gymnastika

2. Matej Beňuš – kanoistika na divokej vode

3. Ermak Kardanov – zápasenie

Kategória DOSPELÝ NEOLYMPIJSKÝ ŠPORTOVEC

1. Martin Vaculík – motoristický šport – plochá dráha

2. Lucia Čermáková – footgolf

3. Lucia Debnárová – pretláčanie rukou

Kategória JUNIOR

1. Patrícia Tománková – judo

2. Tamara Kubalová – box

3. Samuel Košťál – plávanie

Kategória TALENT

1. Milan Vojtko – plávanie

Kategória ZDRAVOTNE ZNEVÝHODNENÝ ŠPORTOVEC

1. Radoslav Malenovský – športová streľba

2. Alexandra Rexová/Eva Trajčíková – zjazdové lyžovanie

3. Ivana Krištofičová – atletika

Kategória KOLEKTÍV

1. Slávia UK Dráčik Bratislava – volejbal – juniorské kolektívy

1. AO Slávia STU Bratislava – atletika – seniorský kolektív žien a mužov